Autor

Nazywam się Piotr Nerc, lub po prostu jenerał.
Urodziłem się w Rzeszowie w 1986 roku.

Odkąd pamiętam, zawsze coś tworzyłem. Pisałem poezję, rysowałem komiksy, komentowałem i próbowałem zrozumieć rzeczywistość, odczuwając przy tym nieustanny głód wiedzy. Dosyć długo łaziłem z głową w chmurach i dawałem wyraz swojemu niepoprawnemu optymizmowi. Do pewnego momentu miałem bardzo romantyczne i idealistyczne podejście do ludzi i świata.

Dziś trochę inaczej patrzę na rzeczywistość, ale z pewnością daleko mi do konformizmu i egoizmu. Bardzo cenię sobie szczerość, uczciwość i posiadanie wyobraźni. Wydaje mi się, że nie brakuje mi empatii, chociaż bywam arogancki i cyniczny. Ironia i sarkazm to oręże, po które sięgam stosunkowo często.

Lubię wyzwania, rzadko się nudzę, ale bardzo szybko tracę zainteresowanie elementami rzeczywistości, które okazują się monotonne. Jest to pewnie paradoks, gdyż na co dzień nie jestem zbyt spontaniczny. Zdecydowanie preferuję wszystko przemyśleć i zaplanować.
Nie mam też za grosz cierpliwości.

Fascynuje mnie ludzka psychika, zjawiska zachodzące w społeczeństwie oraz próba odgadnięcia jutra.
Śledzę politykę i zachowania społeczne od wieku nastoletniego. Należałem też do Stowarzyszenia KoLiber. Przez krótki okres czasu myślałem o karierze politycznej, jednak dosyć szybko zrozumiałem, że nie byłbym zdolny poświęcić swojego kręgosłupa moralnego dla kompromisów, które byłyby ode mnie wymagane, aby pokonywać kolejne szczeble w hierarchii partyjnej.

Absolutnie uwielbiam broń krótką i motocykle. Bieszczady uważam za jeden z Cudów Świata.

Zawodowo również stale poszukuję nowych wyzwań. Zrezygnowałem z „wyuczonego” zawodu programisty, aby zająć się zarządzaniem projektami i zespołami. Tworzenie i w tej formie mnie pociąga.

Niemniej wierzę, że to właśnie moja twórczość, którą będę agregował na tej stronie, stanie się moim głównym zajęciem. A Ty Drogi Czytelniku, będziesz miał z tego konkretny pożytek.

Prowadzę stronę na Facebooku, zapraszam.

Współpracuję też z polityko.com.