Smoking Girl

Rok 2036. Świat w kryzysie – od kilkunastu lat pozostający w ogólnoświatowym konflikcie. Wyniszczone Ameryka oraz Chiny, pogrążające się coraz bardziej w wojnie na Pacyfiku. Po rozpadzie Unii Europejskiej, Europa mocno się podzieliła i – idąc za przykładem Zjednoczonej Brytanii (dawniej Wielkiej Brytanii) – większość państw umocniło granice, stawiając potężne mury, odgradzające od reszty świata.
Obok konfliktów zbrojnych, toczy się również konflikt obyczajowy. Rozszerzający się front walki z wszelkiego rodzaju dyskryminacją, doprowadził do ujednolicenia płciowego. Jedynym kierunkiem modowym jest unisex, sport dostępny jedynie w formie mieszanej a poker – zakazany, ze względu na fakt iż “był domeną mężczyzn”.
Na szczęście zakaz nie obowiązywał na całym świecie. Paradoksalnie ojczyzna Orwella, Zjednoczona Brytania, stała się stolicą pokera. Jednak nie był to poker jaki znamy z przeszłości…

Listopad. Pokerzyści z całego świata odpalają stream ze stolika finałowego Main Eventu WSOP – November Ten (dawniej “November Nine”). Ministerstwo Równouprawnienia wymusiło zmianę na organizatorach, aby – ze względu na parytet płciowy, przy stole zasiadła równa ilość finalistów turniejów żeńskich i męskich.
Widzowie z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie turnieju, który już niebawem miał wyłonić dwójkę zwycięzców tego presiżowego turnieju.
Na ekranach pojawił się w konferansjer, w tle którego znajdował się mocno oświetlony, szklany stół, otoczony dziesięcioma siedziskami.
Witam Państwa na kolejnym stole finałowym World Series of Poker, który rozgrywamy w Zjednoczonej Brytanii!
Publika wystrzeliła gromkim: God Save the Queen!
Prowadzący kontynuował:
Za moment, do stołu który znajduje się za mną, zasiądą pokerzystki i pokerzyści, którzy przebrnęli przez eliminacje. Przypomnę zasady…
I przypomniał. Zakazane było używanie wszelkiego rodzaju przewagi. Korzystanie z tellsów było zabronione. Wywieranie agresji, której źródłem był zbyt duży stack, mogło podpadać pod paragraf związany z przemocą i znęcaniem się psychicznym. Niemile widziane były również rozmowy przy stole, nie wspominając nawet o wymianie zdań między kobietami i mężczyznami. Seksizm stał się przestępstwem, dlatego wydelegowano specjalną komórkę w milicji – Sex Equalizing and Unification Militia, która tropiła choćby takie zjawiska jak: “niechciany flirt”, “agresywny uśmiech” czy mający erotyczny podtekst – uścisk dłoni.

Do stołu zasiedli uczestnicy. Wszyscy w jednakowych, szarych uniformach z wysoką stójką. Kobiety miały dodatkowo ciasno obwiązane biusty, aby przypadkiem ich wielkość czy kształt nie były elementem rozpraszającym. Podobnie było z mężczyznami. Otrzymywali oni opaski “brzuszki piwne”, które mocno osłabiały ich atrakcyjność.
Po krótkim przedstawieniu uczestników, przypomnieniu o milionie funtów w puli nagród, nadeszła pora na rozpoczęcie gry.

Już w jednym z pierwszych rozdań, jedna z uczestniczek została ukarana dwudziestoma rozdaniami z przypiętym do niej wariografem. Jako powód zastosowania kary z użyciem “wykrywacza kłamstw”, wskazano fakt, że kobieta dwa razy zbyt agresywnie przebijała podbicie innej z finalistek. Turniej został przerwany na pół godziny a “ofierze” zaproponowano pomoc psychologiczną.
Jakiś czas po wznowieniu rywalizacji, doszło do rozdania, w którym zmierzyli się gracze, których stacki różniły się dosyć znacznie. Po showdownie, grę wstrzymano i wkroczył urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości, który został specjalnie wydelegowany na Main Event WSOP 2036. River rozgrywano do momentu, w którym gracz z mniejszym stackiem mógł zabrać pulę ze środka stołu. Interwencja przedstawiciela ministerstwa spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności. W relacji telewizyjnej wyemitowano przy tej okazji reklamę kampanii rządowej, która gorąco zachęcała do płacenia podatków, wskazując dobrotliwą działalność ministerstwa na rzecz równości.
Z czasem nadeszła pora na eliminację kolejnych uczestników turnieju. Pierwszym pechowcem okazał się Amerykanin (kanadyjskiego pochodzenia). W drugiej kolejności odpaść miał mężczyzna z Chin, który – będąc dosyć zdecydowanym underdogiem, mając w ręce parę dziesiątek, wsunął wszystkie żetony na środek. Niestety dla niego, jego oponentka już na flopie złapała parę asów. Gdy river nie przyniósł ratunku, zrezygnowany mężczyzna chciał opuścić swoje miejsce, jednak do gry znów wkroczył przedstawiciel Ministerstwa. Tym razem innego resortu – Równouprawnienia. Nakazał przerwanie turnieju. Ze względu na nierówny układ sił jaki powstałby po odpadnięciu dwóch mężczyzn, delegat zarządził pozostanie mężczyzny w turnieju. Musiano natomiast wylosować jedną z kobiet (aby nie dyskryminować którejkolwiek ze względu na ilość posiadanych żetonów). Pech chciał, że padło na liderkę turnieju. Jej stack stał się własnością Chińczyka. W ramach zadośćuczynienie kobieta otrzymała kartki żywieniowe oraz pięć lat bezpłatnej opieki zdrowotnej dla niej i jej najbliższej rodziny.
Turniej toczył się w najlepsze. Raz po raz karano użyciem wariografu a czasem w rozdania wtrącali się urzędnicy. Gdy przy stole pozostało już tylko dwoje graczy – przypadek chciał, że byli to obywatele Zjednoczonej Brytanii, turniej przerwano i ogłoszono zwycięzców. Na stół wysypały się banknoty, zabrzmiała epicka muzyka, przy jednoczesnym wybuchu orgii świateł i stroboskopów. Oboje zwycięzców otrzymało bransoletki zwycięzców WSOP 2036, czemu towarzyszyła sesja zdjęciowa z przedstawicielami Royal Flush Transvestites.

Milion funtów został równo podzielony między każdego z uczestników stołu finałowego. Na każdego był jednakże nałożony 99% podatek od dobrobytu i przeciwdziałaniu wpływu hazardu na ich życie osobiste. Ten ostatni zapis to triumf ministra z pogranicza Zjednoczonej Brytanii – sir Kaplicy (notabene polskiego pochodzenia). Powiedział on kiedyś, że “taki poker to czysta przyjemność. Nikt nie jest przegranym – wszyscy są szczęśliwi. Gracze również.”

Historycy do dziś spierają się o to, kto zapoczątkował tę rewolucję w świecie pokera. Najczęściej pojawia się nazwisko Cate Hall, która to w 2015 roku opublikowała manifest na swoim Twitterze:

catehall

Czy w przyszłości czeka nas więcej tego typu absurdów, gdzie w Ladies Event będą występowali faceci a za przejawy seksizmu, będzie upatrywało się piękne kobiety, które są wizytówką danego eventu? Oby nigdy nie sterroryzowano świata pokera sprawiając, że do tego barwnego świata wejdzie polityka lub jedna czy druga ideologia. A sama gra niech pozostanie grą umiejętności i przestrzenią tworzenia sobie małych przewag.

Zdjęcie z nagłówka jest autorstwa Anton Raath.

  • Fajne! Dobry comback!

  • Zdzisław Kurson

    2/10